Endrra per te luajtur vitin e ardhshem ne Superlige, shuhet per kete vit ! Ekipi I Kastriotit e mbyll ne vendin e dyte, pas humbjes ne Peshkopi perballe Korabit vendas dhe barazimit ne Kruje me ekipin e Beselidhjes. Nje sezon qe nisi shume mire per ekipin krutane qe ne perberja kishte lojteret me te mire te Kategorise se Pare. Faza e pare e gjeti Kastriotin ne vendin e pare me vetem nje humbje perballe ekipit te Korabit, duke u shkeputur ndjeshem nga ndjekesit e Beselidhjes.

Por mbas penalizimit nga FIFA me tre pike, kampionati u rihap serish, ku te tre ekipit luajten deri ne ndeshjen e fundit per te qene kampionet e Kategorise se Pare dhe per te luajtur sezonin e ardhshem ne Eliten e Futbollit Shqiptar. Fati ne fund i buzeqeshi ekipit te Korabit, qe ne dy ndeshjet vendimtare, arriti te fitonte.

Pavarsisht mosarritjes per te qene Kampionet e Kategorise se Pare, ekipi i Kastriotit luajti nje nder sezonet me te mira te viteve te fundit, duke marre fitore te rendesishme e dhuruar loje shume te bukur. Si cdo vit edhe mbeshtetja e Ultras Kastrioteve ka qene e madhe, si ne Kruje ashtu edhe ne transferte.

Per Bashkine Kruje, mbeshtetja e ekipit te Kastriotit do jete akoma me e madhe vitin e ardhshem, pasi objektivi per te qene ne Superlige eshte ne ADN e ketij ekipi.